عنوان اول

اینجانب امیررضا دهقان مدیر عامل شرکت بهسان مدیریت پرشین هستم که تا کنون در صدها پروژه ی ارزیابی و ممیزی در کنار تیم ممیزی مجرب بهسان به عنوان مدیر پروژه حضور یافتم که مفتخر به اهدای نشان ها و گواهینامه های بین المللی به سازمان ها و شرکت های نوآور و پیشرو در صنعت کشور می باشم.  تعداد سازمان هایی که تا به حال  در زمینه سیستم های نوآورانه و تکنولوژی محور توسط بهسان و با حضور شخص بنده تحت فرآیند ارزیابی و ممیزی بر اساس معیار های بین المللی قرار گرفته اند، به بیش از پانصد عدد می رسند؛ ولی به منظور آشنایی بیشتر شما با فرآیند های ارزیابی و همچنین شیوه ی تعامل بهسان با سازمان های پیشرو و نوآور،  تنها به ذکر چندی از ممیزی های صورت گرفته که بیش از سایر ممیزی ها، بازتاب رسانه ای پیدا کرده و در مجلات و ماه نامه های مرتبط به کسب و کار منتشر شدند، می پردازم و لازم به ذکر می دانم  که سازماندهی و فرآیند تمامی پروژه های مذکور تحت نظر بنده و با مدیریت اینجانب  صورت پذیرفته است. به همین علت توضیحات زیر از دیدگاه من به فرآیندهای انجام شده تنظیم و به نگارش درآمده است.                                                                                                                                                  

بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین در اسفند ماه ۱۳۹۲ گواهینامه بین المللی نوآوری وخلاقیت الماس سوئیس را پس از صورت پذیرفتن ممیزی های لازم که توسط تیم کارشناسی بهسان به سرپرستی من صورت گرفت  ، در خصوص یکی از چند خدمت ارائه شده، دریافت کرد. نما نوین به عنوان محصو لی که طراحی آن به اتمام رسیده و اجرایی شده است، انتخاب شد و مورد ارزیابی ممیزان قرار گرفت و پس از تکمیل فرم های استاندارد ممیزی، شایسته دریا فت نشان الماس موسسه بین المللی innova شناخته شد. در حال حاضر بانک اقتصاد نوین از پیشرانان نوآوری و ارائه ی خدمات مبتنی بر تکنولوژی در نظام بانکداری کشور می باشد ؛ به منظور ارزش آفرینی و ارزش افزایی برای مشتریان، ارائه خدمت نما نوین را با هدف دسترسی سریع فعالان بازار سرمایه به اطلاعات در دستور کار قرار داد و در حال حاضر و پس از ارزیابی کیفی بر اساس معیار ها و ضوابط IUI  توسط نماینده ی انحصاری این اتحادیه که شرکت بهسان مدیریت پرشین می باشد، به تایید سازمانهای معتبر بین المللی نیز رسیده است. این بانک به واسطه ی فعالیت های مستمری که در چند سال اخیر در خصوص ایجاد سیستم های نوآوری و خدمت رسانی مدرن و همچنین نمانوین که به گفته ی مجله ی ماه نوین تجمیعی از خدمات ارزشمند در یک اپلیکیشن می باشد، از دید من به عنوان مدیر پروژه ی ارزیابی IUI آینده ی روشنی در خصوص ارتباطات فرامرزی با بانک های بین المللی خواهد داشت.

شرکت زرماکارون

شرکت زرماکارون پس از ممیزی و ارسال مدارک لازم توانست گواهینامه IUI 5002 (DIAMOND) را در صنعت غذایی کشور برای محصول لازانیای پیش پخت کسب کند. چیزی که نظر من و تیم کارشناسی که در اختیار داشتم را به کلی جلب کرد واحد تحقیق و توسعه کارآمدی بود که در شرکت زرماکارون شکل گرفته بود که به نوعی نوآوری را برایشان رقم می زد. از دید ما ساختار نظام مند برای انجام تحقیقات و ایجاد دانش در سازمان، از ویژگی های به خصوص این شرکت بود که حقیقتا زرماکارون را از بسیاری از سازمان ها و شرکت ها در صنعت مواد غذایی متمایز می ساخت که موجبات این را فراهم آورد که از دید من به عنوان مدیر پروژه و همچنین سایر ممیزانی که در فرآیند ارزیابی زرماکارون حضور داشتند، این شرکت از نقطه نظر نوآوری با معیارهای مشخص شده از سوی اتحادیه ی بین المللی اختراعات و نوآوری های صنعتی مطابقت داشته و به همین علت موفق به دریافت گواهینامه ی iui 5002 شد.

شرکت استیل البرز

شرکت استیل البرز در سال ۹۱ اقدام به تولید محصول سینک شیشه ای نمود که این محصول چیزی بود که بیش از همه مورد توجه ما قرار گرفت و پس از انجام ممیزی های لازم موفق شد که در سال ۹۲  نام خودرا به عنوان تنها شرکت تولید کننده لوازم آشپزخانه ایرانی که موفق به اخذ گواهینامهIUI  شده است، ثبت کند. پس از آنکه بررسی های لازم را انجام دادیم متوجه این موضوع شدیم که استفاده از منابع انسانی با تجربه و متخصص در این سازمان علت اصلی تولید محصولی خلاقانه گردیده است.  هم صحبتی و تعاملی که حین پروسه ی ارزیابی  با مدیران و دست اندرکاران این مجموعه داشتم گواهی بر تایید این موضوع بود. از دیگر  ویژگی هایی که این شرکت را به یکی از پیشگامان نوآوری در سطح کشور بین سایر برندهای تولیدکننده لوازم آشپزخانه مبدل ساخته این بود که نگاه بر روی تولید محصول تنها الگوبرداری از شرکت های خارجی نبوده بلکه ارتقا کیفیت و عملکرد محصول دیدگاه اصلی مدیریت بوده است. که این ویزگی از نظر ما برگ برنده ی محصول سینک شیشه ای بود.

بانک پاسارگاد

محصول بانکداری مجازی بانک پاسارگاد، موفق به دریافت گواهینامه و تندیس نشان بین‌المللی نوآوری درجه یک (الماس) شد. طی فرآیند ممیزی هنگامی که از عوامل و دستاندرکاران بانک پاسارگاد سوالاتی می پرسیدم و سعی می کردم که علاوه بر فاکتور نوآوری، سودمندی این محصول را نیز جویا شوم، توضیحاتی که به من داده می شد از این حکایت می کرد که بانکداری مجازی به گونه ایست که مشتریان از طریق آن می‌توانند تنها با داشتن یک ارتباط اینترنتی در هر جای دنیا، از خدماتی مانند خدمات سپرده، کارت، کارت اعتباری، تسهیلات، چک، ارزی و … بهره‌مند شوند. پس از تایید این موضوع،  بهره‌مندی از بانکداری مجازی به عنوان عاملی معرفی شد که می توانست علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه مردم،  باعث کاهش آلودگی‌های محیط‌زیست ناشی از رفت‌و آمدهای غیر ضروری در شهر و همچنین آلودگی‌های ناشی از نقل‌و انتقال اسکناس ‌‌شود. پس از انجام فرایند های ممیزی نهایی، بانک‌پاسارگاد به ‌عنوان اولین بانکی  که اقدام به ارایه بانکداری مجازی به ‌هم‌میهنان گرامی کرده است، شناخته شد و موفق به دریافت نشانIUI شد.

شرکت صحت

بررسی نوآوری شرکت صحت شهریور ماه سال  ۱۳۹۳ توسط یکی از مجرب ترین تیم های ممیزی بهسان به سرپرستی من در خصوص محصول نوآورانه ی سدر صورت گرفت. هنگامی که در این شرکت حضور به عمل آوردیم، این مساله که محصول شامپو سدر از دهه ۵۰ تا به امروز به ثبت نرسیده بود، موجب شگفت زدگی من شده بود و در عین حال از این که پس از سال ها شرکت صحت می توانست این محصول را به نام خود ثبت کند، مفتخر و مسرور بودم. شرکت صحت شهریور سال ۱۳۹۳ توانست محصول خود را در اتحادیه بیت المللی اختراعات و نوآوری های صنعتی  ثبت کند و گواهینامه نوآوری برای این محصول را دریافت نماید.

بانک آینده

بانک آینده خدمت نوآورانه خود را تحت نام پیشخوان مجازی در مرداد سال ۹۲ در اتحادیه IUI به ثبت رسانید. پس از تحقیق و بررسی های متعددو همچنین تعاملات فراوان که با روسا و مدیران این مجموعه داشتیم، نیازی که موجب شده بود بانک اینده تصمیم بر ایجاد این محصول نماید، نیاز جامعه به خدمات هر چه بیشتر الکترونیکی بود که پس از بررسی های بیشتر پی بردیم که فراگیری این محصول در جامعه علاوه بر صرفه جویی در وقت، کاهش رفت وآمد در شهر و پیشگیری از ترافیک رانیز در پی داشته است. موفقیت بانک آینده در دریافت این نشان در مجله شماره ۵۹ این بانک قابل ملاحظه می باشد.

هاکوپیان

هاکوپیان که یکی ازمشهورترین و بزرگترین شرکت های طراحی وتولید پوشاک مردانه ایران است سال ۲۰۱۲ موفق به دریافت نشان iui 5002 شد. طی بازدید از روند کاری و سیستم های به کارگرفته شده در هاکوپیان به عنوان سر ممیز می توانم بگویم که بی اغراق كیفیت تولیدات هاكوپیان از نظر كاربرد مواد اولیه ، تكنولوژی مدرن طراحی و دوخت و سایر جزئیات فنی، همگام با كیفیت تولیدات معروف ‌ترین مارك های اروپائی بوده و میزان بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا و تجهیزات پیشرفته ی صنعتی که در این شرکت تولیدی به کار گرفته شده اند، هاکوپیان را در  بخش طراحی، مدلسازی، تولید و حتی در خدمات فروش و پس از فروش هم، به سطح اول نوآوری در صنعت تولیدات پوشاک در کشورمان رسانده و این موضوع باعث شد که از نقطه نظر نوآوری و کیفیت، و حتی خدمات نیز مورد تایید ما قرار بگیرد.

کشت و صنعت گلبرگ بهاران ( oila-famila )

شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران ( oila-famila ) شهریور ماه ۱۳۹۲ موفق به اخذ نشان iui شده و نو آوری نابی که نظر تیم ممیزی مارا جلب کرد، تولید بدون کارخانه بود. در ابتدای فرآیند ممیزی مسئولان ارشد این شرکت رسالت گلبرگ بهاران را برای من اینگونه تعریف کردند :  ماموریت شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران مدیریت تولید و زنجیره تامین محصولات خوراکی از مرحله انتخاب پیمانکاران تولید کارمزدی تا مرحله ارسال به شرکت های پخش می باشد. پس از انجام ممیزی های لازم این شرکت در زمینه ی مدیریت زنجیره تامین محصولات غذایی ، نشان بین المللی اتحادیه ی اختراعات و نوآوری های صنعتی را ازآن خود کرد.