عنوان اول

همانطور که بارها متذکر شده ام هدف شرکت بهسان مدیریت پرشین همیشه تغییر دیدگاه های مدیریتی از شیوه ی سنتی آن به اندیشه ی نوآورانه و تفکر مدرن بوده است.ایران به عنوان کشوری در حال توسعه در جهان شناخته شده است که اتفاقا در راستای استقلال و خود کفایی صنعتی قدم های بزرگی هم بر داشته شده است. اما بحثی که وجود دارد این است که خیلی از اوقات متاسفانه شاهد این هستیم که تعداد زیادی از سازمان ها و شرکت های بزرگ کشور که از لحاظ وسعت و سوددهی حرف های زیادی برای گفتن دارند، از سیستم های نواوری و ارزیابی های دوره ای آن بی بهره هستند که این موجب می شود در تمام رده های سازمان، تفکراتی حاکم گردند که به هیچ وجه با اندیشه و معیارهای کسب و کار امروزی مطابق نیستند؛ که این باعث می شود روند پیشرفتی که کل صنعت و کسب و کار کشور پیش گرفته دچار کندی و آهستگی شود. برای رفع این معضل بهترین تدبیری که می توان اندیشه کرد این است که برنامه ای طولانی مدت تهیه کنیم که بتواند مارا از این وضعیت خارج کند. این برنامه در ابتدای امر باید تعیین کننده باشد که اکنون در کجای مسیر قرار داریم. یعنی این که تاچه حد به تفکر مدرن و نوآورانه مجهزیم و سیستم های قوی جهت پیشبرد این امر در اختیار داریم. برای درک این که در حال حاضر تا چه حد سازمان مطابق با تفکر مدرن و سیستماتیک روز دنیا فعالیت هایش را پیش می برد باید ساز و کاری ایجاد کنیم جهت سنجش و ارزیابی؛ شرکت بهسان برای ورود برترین سیستم های ارزیابی و ممیزی در خصوص مدیریت نوآوری و کیفیت به کشورمان تلاش های فراوانی کرد. حقیقت این است که سازمان هایی مانند اتحادیه ی بین المللی اختراعات و نوآوری های صنعتی از آن منظر که از اعتبار بین المللی برخوردار بوده و در سطح اول کسب و کار در دنیا شناخته شده اند، معیار ها و ملاک های فوق العاده سخت گیرانه ای جهت همکاری و یا اعطای نشان به سازمان های مختلف دارند. ولی پس از مدتی طولانی مذاکره و بحث شرکت بهسان موفق شد نمایندگی انحصاری نه تنها این اتحادیه بلکه چند سازمان معتبر بین المللی دیگر را نیز بر عهده بگیرد و سیستم های ممیزی و ارزیابی استاندارد را در تعداد زیادی از شرکت ها و سازمان های کشورمان پیاده سازی کرده و تعدادی از مدیران سازمان ها شایستگی دریافت نشان را از نظر ممیزان و داوران دارا بودند که موفق به دیافت نشان ها یا گواهینامه های مربوطه شدند.  

عنوان دوم

اکنون به معرفی و شرح چندی از سازمان های معتبر که اکنون شرکت بهسان نماینده ی انحصاری آنئ ها در ایران است، می پردازم.

بهسان برای تحقق یکی از ماموریت ها و اهداف خود در سال ۲۰۱۲ قراردادی مبنی بر همکاری با IdeaCert کانادا برای ممیزی و ارزیابی سیستم های مدیریتی و ثبت و صدور گواهینامه مطابق بر استانداردهای بین المللی ISO و EN منعقد نمود. IdeaCert یک موسسه مستقل است که هدف آن تضمین کیفیت، امنیت، و محیط زیست است. این موسسه هدف خود را اینگونه شرح می دهد( ترویج فرهنگ عالی بودن در سازمان ها). رسالتی که این شرکت برای خود تعیین کرده یکی از چشم اندازهایی است که شرکت بهسان هم تثبیت آن را در بینش مدیران و کارفرما های کشورمان لازم می دانست؛ و همین دلیل باعث شد که پس از تلاش ها و تعاملات فراوان نمایندگی idea cert  کانادا به این شرکت تعلق گرفت.

 شرکت بهسان مدیریت پرشین از سال ۲۰۱۳ توانست نماینده انحصاری Asian Awards در ایران گردد که به چندی از مزایای حضور و شرکت در این مراسم اشاره می کنم:

اولین مزیت این است که در این مراسم فقط برترین ها حضور دارند؛ افرادی که تغییراتی بزرگ در حوزه ها و زمینه های مختلف زندگی مردم در قاره ی پهناور آسیا اعمال کرده اند. تغییراتی که زندگی افراد زیادی را دستخوش تغییر کرده است. حضور در چنین مراسمی برای هر مدیر و یا کارآفرین می تواند بستری را فراهم کند که علاوه بر قرار گرفتن در لیست ۱۰۰ نفر برتر آسیا، با افرادی با نفوذ ارتباط برقرار کند، که شاید این آشنایی بتواند فرصت ها و موقعیت های تجاری جدیدی را فراهم کند که به گونه ای شگفت آور رشد و بالندگی شخص و تمامی فعالیت هایش را به دنبال آورد. بین المللی شدن نیز یکی از همین مصداق های رشد و بالندگی است که علاوه بر اینکه می تواند حاصل ارتباط ذکر شده باشد ممکن است بعد از مصاحبه ی خبری پس از مراسم با رسانه های بین المللی، صورت پذیرد. مطرح شدن در سطح آسیا و در جوامع بین الملل اتفاقی است که می تواند  مسیر زندگی هر کسی اعم از مدیر و کارفرما و مخترع را به سمتی ببرد که موجبات سعادتمندی بیشتر و موفقیت های بزرگتر فراهم آورده شود. پس از عقد قرار داد بهسان مدیریت پرشین در سال ۲۰۱۳ با این سازمان، برای نخستین بار نمایندگانی از ایران هم در این مراسم حضور یافتند که باعث شد نام افراد شایسته ی ایرانی بیش از پیش بر سر زبان ها آمده و در جوامع بین المللی مطرح شود. در ابتدای امر که می خواستیم بستر حضور ایرانیان را در مراسم برترین های آسیا فراهم کنیم، این کارواقعا دور از ذهن به نظر می رسید برای همین  تا حدی دچار نگرانی و تردید شدیم که شاید مدیران عالیرتبه ی کشورمان در رقابت تنگاتنگی که در سطح بین الملل وجود دارد نتوانند به رتبه های بالا و به مراحل نهایی برسند. ولی به پشتوانه ی اعتبار و توانمندی تیم روابط بین الملل بهسان، بر اساس مستندات ارائه شده کاندیدا های نهایی معرفی شدند. و طی پروسه ای واقعا دشوار و پیچیده در نهایت موفق شدیم که این امکان را فراهم کنیم تا کاندیداهای شایسته ی کشورمان در این رویداد با شکوه حضور به عمل بیاورند و به موفقیت دست یابند.